2024.04.19.
SportVárosi Média

Bajnoki győzelem, kupavereség

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 26. fordulójában Kunhegyesre utazott a Törökszentmiklósi FC. A 21. percben Buru Zoltán góljával szerezte meg a vezetést Gergely Mátyás csapata. 3 perccel később Ladányi Dániel is betalált. Ladányi olyannyira lendületbe jött, hogy még 2 alkalommal (31., 44. perc) vette be a hazaiak kapuját. Félidőben 0-4. A második játékrész sem maradt Ladányi-gól nélkül, a 63. percben immár mesternégyesnek örülhetett, ezzel be is állította a későbbi végeredményt. Kunhegyes – Törökszentmiklós 0-5.

Szerdán hazai környezetben Tiszafölvár volt a kupaellenfél. A 3. percben baloldali nagybedobás után Ladányi jobbal a kapu fölé lőtt. A 20. percben a vendégek kerültek helyzetbe: Kasik becselezett a 16-oson belülre, majd a hosszú alsót célozta be, Kiss Zalán szögletre ütötte. A sarokrúgás után Borgulya a miklósi kapuba fejelt 0-1. A 33. percben egy ellentámadás végén ismét Kasik került lövőhelyzetbe, Kiss Zalán hatástalanítja ugyan, de Buru szabadított fel. A 39. percben Rab Jánost sérülés miatt le kellett cserélni. A 47. percben már sokadszorra húzza meg Kasik a baloldalon, ezúttal azonban a beadást választotta, a második ütemben érkező Kriska szinte zavartalanul lő a kapuba; 0-2. Ennyi a félidei eredmény is. A második játékrészben is a vendégek domináltak, de egy esetet leszámítva vagy a miklósi védelem vagy Kiss Zalán megakadályozta a további gólokat. Az az egy kivétel azonban beállította a végeredményt: a 69. percben 2 miklósi között Kriska elhozta a labdát a hazai térfél közepén és egyedül vezette kapura azt, majd Kiss Zalán mellett laposan a kapuba gurított; 0-3. A hajrában Bába Tibornak volt egy távoli lövése, illetbe Buru Zoltán is próbálkozott, de mindkettő elkerülte a kaput. Buru Zolinak volt egy ígéretesd szólója is, de lövését védte Gerhát, a kipattanót Falusi a kapu mellé lőtte. Az utolsó momentum Polyák baloldali szabadrúgása, a hosszú fölsőbe érkező labdát Gerhát kiütötte. Törökszentmiklós – Tiszaföldvár 0-3.