2024.05.05.
CímlapSportVárosi Média

Véget ért a TFC győzelmi sorozata

A 13. játéknapon a forduló és az eddigi szezon csúcsrangadóján Tiszaföldvárt fogadta a TFC.

A 6. percben megszerezték a vezetést a vendégek: Pápai egy baloldali támadás végén egy visszapassz után lőtt gólt 13 méterről; 0-1. A 12. percben Lucza egyenlíthetne, de lövésébe valaki beletette a lábát. Szöglet után is veszély a földvárki kapunál, fölé ment a labda. A 14. percben Bába Tibor beadása után Ladányi Dániel 6 méterről nem tudta a kapuba rúgni a labdát. A félidő derekán Bába passzol jó ütemben Mózer Istvánnak, lövésének a vendégek kapusa megálljt parancsolt. A 28. percben Oláh kapott egy beadást balról, aki a Kiss Zalán mozgásával ellentétes irányban a kapu jobb oldalába juttatta a labdát; 0-2. A 34. percben érkezik a szépítés, az addig is aktív Bába Tibor lőtt a vendégek kapujába; 1-2. Ez volt a félidei eredmény is. A második félidőben feljavult a Tiszaföldvár több alkalommal is veszélyeztették a miklósi kaput, a 75. percben Kiss Zalán az első lövést még hárította, de másodiknál már tehetetlen volt; 1-3 Lukovszky góljával. Nem sokkal később büntetőt rúghattak a vendégek, de Kiss Zalán eltalálta az irányt és meggátolta az újabb vendéggólt. A hátralévő közel 20 percben frissebbnek tűntek földváriak, még két alkalommal be is vették a hazai kaput, Szőke a 84, Oláh a 93. percben tudott eredményes lenni, így 1-5-ös vereséggel zárult a TFC győzelmi szériája.