2024.05.05.
CímlapSportVárosi Média

A 11. bajnoki győzelmet Kenderes ellen szerezte meg a Törökszentmiklósi FC

A vármegyei bajnokság 11. fordulójában Kenderes érkezett Gergely Mátyás csapatához.

Az első helyzet a vendégeké, egy eladott labda után a kendereseiek jutottak lövéshez, Kiss Zalán védett. Az 5. percben ismét a vendégcsapat előtt adódott lehetőség, de a szabadrúgás után a fejes mellé ment. A 12. percben hazai helyzet, Vona emelése után Poczai Ronald fejelt a kapu mellé. A 15. percben Héder Róbert végzett el szögletrúgást, a legjobb ütemben Ágoston Kristóf érkezett és a kapuba fejelt; 1-0. Egy perccel később Bodó került helyzetbe, de Kiss Zalán fogta a labdát. A 26. percben Mózer István 22 méterről próbálkozott, a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret. 1-0 a félidő. Haza lehetőség a második játékrész elején, egy lecsorgó labdát Lucza Tamás az üres kapuba lőhette volna, de elvétette. A 66. percben középről nagyjából 22 méterről laposan Lőtt Lucza, alig tévesztett célt. Helyzet a másik oldalon is, Tóth fejelt mellé. A 76. percben a frissen beálló Buru Zoltán 22 méterről próbálkozott, hárította a vendégek kapusa. 79. perc Kóródi tüzelt 24 méterről, a kenderesi kapus kipiszkálta a léc alól. Az ellentámadás végén a bepassz pontatlan volt és keresztbe ment a kapu előtt. A 84. perc Kóródi tört be a büntetőterületre, már az 5-ös vonalánál járt, mikor a védő lelopta a labdát a lábáról. Egy perccel később Kóródi szabadrúgsa után Ágoston fejelt, a vendégek hálóőre ezt is kiszedte. A 88. percben Héder Róbert végzett el szögletet, testvére szinte zavartalanul fejelt a hálóba; 2-0. A végén szépíthettek volna a vendégek, de Zalán jól őrizte a kaput. Törökszentmiklós-Kenderes 2-0. Megszerezte 11. győzelmét a TFC.