2024.05.18.
SportVárosi Média

Kisújszállás elleni meccsekkel zárta a szezont a TFC felnőtt csapata

A bajnokság utolsó fordulójában Kisújszálláson találkozott a két gárda, hétközben a Megyei Kupa 3. helyéért játszott a két csapat, Törökszentmiklóson. A bajnokság zárómeccsén a 27. percben Ladányi góljával szerzett vezetést a Miklós, 0-1 volt a félidei eredmény is. A második játékrészben gyorsan fordított a hazai csapat az 59. percben egyenlítettek, a 60.-ban már náluk az előny. A végeredményt a 73. percben Imre állította be. Hétközben a Megyei Kupa 3. helyéért játszott a két csapat, Törökszentmiklóson. A 17. percben a vendégek szereztek gólt: félpályánál nem sikerült a labdaszerzés, majd a fault is elmaradt, Csikóshoz került a labda, aki az oldalvonal mellől befelé indult, majd 22 méterről ballal a kapu bal oldalába lőtt; 0-1. A 25. percig kellett várni az első valamirevaló hazai helyzetre, Polyák Kiss Csabának készített elő, lövését szögletre mentik a vendégek. A 28. percben Ladányi ugratta ki Burut, aki kapus mellett a hosszú alsóba gurított; 1-1. A 32. percben Ladányi, majd Buru a labda útja, de a hazai gólszerző pontatlanul adta vissza az alapvonaltól. 1-1 a félidő. A 49. percben Németh megkapta második sárgáját, megfogyatkozott a Kisúj. Az 50. percben Buru Zoli cselezett egy kört a 16-osnál, Ladányihoz passzolt, aki fölé lőtt. A hátralévő időben nem történt említésre méltó, maradt az 1-1. A Megyei Kupa 3. helyéről büntetőrúgásokkal döntöttek. Az első 6 pár belőtte, majd Kiss Zalán megfogta Váradi 11-esét, de Bába lövése se jut a gólvonalon túlra így továbra is egál. Penti értékesítette a büntetőt, majd a fiatal Falusié kimaradt, így Kisújszállás lett a bronzérmes.