2024.07.16.
CímlapHírlap

Csökkent a regisztrált bűncselekmények száma a városban

Törökszentmiklós Városi Önkormányzat Képviselő-testülete elfogadta a Törökszentmiklósi Rendőrkapitányság 2022. évi tevékenységéről szóló beszámolót. A beszámolóból kiderült, hogy Törökszentmiklós közigazgatási területén a regisztrált bűncselekmények száma közel 19% – kal csökkent, ez azt jelenti, hogy tavaly 226 ilyen eset történt. A közterületen történt regisztrált bűncselekmények száma szintén csökkenést mutat, 2022- ben 105 ilyen esetben kellett nyomozni.

A kiemelten kezelt bűncselekmények jelentősen visszaestek, számuk 154 – ről 117 –re csökkent. Emberölési kísérlet ügyében 2 alkalommal kellett eljárnia a rendőrkapitányságnak. Csökkent a testi sértések, garázdaságok, lopások, zárt gépjárművek feltörésének száma is. Jármű önkényes elvétele megduplázódott 5 – ről 10 – re emelkedett. Rablás nem történt, kábítószerrel kapcsolatos jogsértés – terjesztés tekintetében – 1 esetben lett regisztrálva.

Városunk illetékességi területén tavaly összesen 31 személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, melyeknél 1 fő vesztette életét. Szabálysértés miatt 230 esetben kellett eljárnia a rendőrkapitányságnak Törökszentmiklóson, az így kiszabott bírságok összege több mint 7 millió Ft. Az online térben elkövetett csalások száma – online vásárlások kapcsán, romantikus csalás, Anydesk csalások – jelentős mértékben megnövekedett városunkban is. A nyomozáseredményességi mutató kis mértékben emelkedett, és nőtt a rendőrök közterületen töltött óráinak száma.

Szóljon hozzá!