2024.05.01.
CímlapSportVárosi Média

Tartja jó formáját a Törökszentmiklósi FC

A 23. fordulóban Rákóczifalva érkezett bajnoki mérkőzésre a Puskás Ferenc útra. Ősszel, idegenben 3-0-re nyert a TFC.

Jól indult a meccs hazai szempontból, és ez az eredményjelzőn is megmutatkozott, a 10. percben egy szöglet után Puporka Milán továbbcsúsztatta a labdát Gusztafik Péter pedig a kapuba juttatta; 1-0. Percekkel később Puporka jó ütemben lépett ki, gurítása szélesre sikeredett, Ladányi lemaradt róla, a labda a kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 25. percben megismétlődött az iménti jelenet. A 29. percben 30 méterről Héder Attila kínálta meg a vendégek kapusát, a hálóőr oldalra ütötte a labdát. A 33. percben Puporkát szabálytalanul választották el a labdától a 16-oson belül, 11-es! A büntetőt Ladányi Dániel értékesítette; 2-0. Bő 1 perccel később Bába Tibor Nagy Gáborral kényszerítőzött a jobb oldalon, Nagy Gábor beadása után Farkas István góllal fejezte be a támadást; 3-0. A 40. percben egy vendégtámadás végén Kiss Zalánnak kellett helytállnia, tette a dolgát. Több fejen felpattant a labda a 16-os előterében, majd Bába Tiborhoz pattant, akinek első próbálkozása után a kapusról pattant fel a játékszer, amit Bába fejjel irányított a hálóba; 4-0. Ennyi a félidei eredmény is. Az 50. perc tájékán mindkét oldalon volt helyzet, a kapusok elhárították a veszélyt. A 74. percben Lucza Tamás szöglete után Ágoston Kristóf fejelt a Rákóczi kapujába; 5-0. A hátralévő időben Buru Zoltán igyekezett aktív lenni, de 16-osról leadott lövésében nem volt elég erő, majd Farkas Istvánt hozta helyzetbe, de Farkas a kapu mellé gurított. Maradt az 5-0, folytatódott a jó sorozat.