2024.04.30.
CímlapSportVárosi Média

Törökszentmiklósi FC – Győzelemmel kezdték a tavaszt

Február közepén elkezdődött a Vármegyei I. osztályú labdarúgó bajnokság tavaszi szezonja. A Törökszentmiklósi FC hazai pályán kezdett, a Lurkó Focimáni FK érkezett a Puskás Ferenc útra. Ősszel idegenben 5-2-re győzött Gergely Mátyás csapata.

A meccsen picit óvatosan kezdtek a hazaiak, de az első tapogatózó percek után jöttek a helyzetek. A 8. percben Kiss Zalánnak akadt dolga, egy ívelt lövést hatástalanított. Percekkel később Héder Róbert szöglete után testvére Attila fejelt a vendégek kapujába, de a játékvezető szabálytalanságot látott, szabadrúgást ítélt kifelé. A 12. percben Ladányi adott be, Lucza fejesét elütötte a vendégek kapusa, Puporka Milán azonban a kapuba belsőzött. 1-0. A 22. percben 23 méterről laposan lőtt Poczai, a hálóőr oldalra ütötte a labdát. A szögletrúgást ismét Héder Róbert végezte el, Ágoston Kristóf szinte zavartalanul fejelt a kapuba, 2-0. Héder Róbert vállalt lövést, félmagasan középre ment, nem okozott gondot a Lurkó hálóőrének. A 26. percben szépítettek a vendégek. Nagy András a kilépő Kiss Zalán felett emelt a hálóba, 2-1. Ennyi volt a félidei eredmény is. A második játékrészre harcosabb csapat jött ki az öltözőből, aminek hamar meglett az eredménye. Az 51. percben Héder Róbert szöglete után Ladányi fejesét még kiütötta a vendégkapus, Héder Attila azonban jó helyen volt, megszerezte a csapat 3. gólját, 3-1. Az 54. percben újabb szöglet, ismét Héder Róbert, Ladányi megcsúsztatta és ezúttal Gusztafik Péter fejelt a hálóba, 4-1. A 62. percben Ladányi az alapvonalon indult a kapu felé, éles szögből lőtt kapura, de a labda a kapus lábáról visszapattant a mezőnybe, Nagy Gábor lapos lövése után a labda utat talált a hálóba, 5-1. A 64. percben Kiss Zalánt Császár Olivér váltotta a kapuban. A frissen igazolt hálóőr a 73. percben meghálálta a bizalmat, lábbal mentett. Ahogy közeledtünk a meccs végéhez egyre inkább visszaesett a játék, fogyott a lendület, alighanem mindkét csapat várta a hármas sípszót. Idényeleji játékkal magabiztos győzelmet aratott Gergely Mátyás csapata.