2024.05.18.
CímlapSportVárosi Média

Kunszentmárton érkezett az 5. fordulóban

Hátrányból fordított a TFC

Jó szellemben, motiváltan kezdett a hazai csapat, ami már a meccs elején helyzetekben is megmutatkozott. A 4. percben egy jobb oldalon felfejlődő támadás végén Lucza Tamás laposan lőtt, alig ment a kapu mellé. A 8. percben Gusztafik adott pontos labdát Mózer Istvánnak aki az alapvonal közeléből a beadást választotta, Ladányi Dániel elől megszerezte a vendégek kapusa. A 19. percben a vendégek távolról próbálkoztak, a kapu fölé ment a labda. Hiába a hazai dominancia, a vendégek szereztek gólt a 20. percben: a félpályánál senki nem tudott egy csinálni egy megállító faultot, egy keresztátadás után pedig Polák bevette a miklósi kaput; 0-1. A 36. percben Ágoston Kristóf lőtt félmagasan a vendégkapu mellé. A 38. percben érkezett az egyenlítés: Vona Ferenctől jött egy labda jobbról, és bár egy vendégjátékos beleért, így lett jó Ágoston Kristófnak aki 14 méterről lőtt a KUTE kapujába; 1-1. Még a félidő előtt a vezetést is megszerezte Gergely Mátyás csapata. Ágoston nem hagyta, hogy a labda kimenjen az alapvonalon, tőle Ladányi kapta, aki próbálta tisztára játszani magát, de végül Bojtokhoz passzolt, ő pedig a kapu elé ívelt, ahol a fiatal Vona a kapuba fejelt; 2-1. Ennyi a félidei eredmény is.

A második játékrész hazai góllal indult, Bába ellen szabálytalankodtak a büntetőterületen belül, Gusztafik Péter értékesítette a 11-est; 3-1 a 49. percben. A vendégek nem tudták kihozni a labdát a kapujuk előteréből, Poczai Ronald volt határozott, megszerezte azt, majd belőtte csapata 4. gólját. A 70. percben már 4-1. Volt még helyzet: Farkas István talán kicsit túlbonyolította a kapussal szemben, így a lehetőséget nem tudta gólra váltani. A végeredmény Törökszentmiklós-Kunszentmárton 4-1. Továbbra is hibátlan a bajnokságban a TFC. A tabella élén a 3 100%-os csapat áll, közöttük a gólkülönbség határozza meg a sorrendet. Első Tiszaföldvár, második Mezőtúr, harmadik Törökszentmiklós.