2024.05.19.
CímlapSportVárosi Média

A kupában és a bajnokságban is győzött a Törökszentmiklósi FC

A kupaszereplés kezdetével szerda-szombat ritmusra váltott a TFC felnőtt csapata.

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kupában hétközben Kunmadarason játszott Gergely Mátyás csapata. Az osztálykülönbség hamar megmutatkozott, Gusztafik Péter már a 3. percben megszerezte a vezetést. A 19. percben Farkas István, a 29.-ben ismét Gusztafik, a 39.-ben a fiatal Vona is gólt szerzett. 0-4 az első félidő végén. A második játékrész elején is született miklósi gól: a 47. percben újra Farkas talált be, majd az 57.-ben Héder Attila, a 62.-ben Lucza Tamás, a 86. percben Ladányi Dániel is eredményes tudott lenni, így 8-ig jutott a TFC, ami magabiztos továbbjutást jelentett.

Hétvégén Tiszajenő volt a célállomás, hiszen a Tószeg itt fogadta a TFC-t a 4. bajnoki fordulóban. Itt egy kicsit többet kellett várni az első miklósi találatra, Lucza Tamás a 10. percben vette be a hazai kaput, majd a játékrész végén (43. perc) újra betalált, így a szünetben 0-2. A második félidő az elsőhöz hasonlóan 2 vendéggólt hozott, a 70. percben Ladányi Dániel, a 92. percben Gusztafik Péter volt a gólszerző, így itt is kapott gól nélküli győzelemnek örülhettek a Törökszentmiklóssal szimpatizálók.