2024.09.19.
CímlapSport

Törökszentmiklósi FC – Jó folytatás Jászapátiban

Az előző szezon megye II.-es bajnoka, Jászapáti fogadta a TFC felnőtt csapatát a 3. bajnoki fordulóban.

Az 5. percben Lucza lépett ki jól a védők között, kapta is a labdát, a hazai kapus mellett elgurította ugyan, de a kapufát találta el. A 10 percben Kiss Zalánnak kellett kifutnia a 16-oson kívülre, lábbal mentett. A 21. percben Puporka Szepesivel hozta át a labdát a félpályán, Szepesi az első beadása elakad egy védőben, a második talán egy hazai kezet is érintett, de Puporka lecsapott a labdára, betört vele a 16-osra és megszerezte a vezetést; 0-1. A 24. percben Szepesi adott jó labdát Puporkának, akik 2 védő mellett jutott lövésig, kapufa. Nem sokkal később Polyák adott be a jobboldalról, Puporka a kapu mellé fejelt. A 41. percben Polák nagybedobása után Gusztafik lövése egy hazai játékosról ment a kapu mellé, a 43. percben egy újabb Polák bedobás után Gusztafik fejjel megtolta, Héder Róbert átvette, de 8 méterről a kapu mellé lőtt. 45. perc: Puporkát szabálytalanul állították meg a 16-oson belül, 11-es. Gusztafik a bal alsóba gurított; 0-2.

A második félidő elején Puporka középről 20 méterről eresztett el lövést, a kapufa segítségével került a hálóba a labda; 0-3. Az 56. percben a kilépő hazai játékos elől Kiss Zalán szerezte meg a labdát. A 60. percben Lucza indította Burut, aki 11 méterről lőtt, lövése még kipattant de érkezett Szepesi és góllal zárta a támadást. A 68. percben Izsold lőtt távolról, a hazai kapus szögletre mentett. Nagy Gábor jobbról laposan lőtt középre, egy védő kipasszolta, de ott Puporka csapott le rá és kilőtte a hosszú alsót. Puporka növelhette volna a gólok számát, de 7 méterről a kapu fölé passzolta a labdát. A 84. percben szabadrúgást végezhetett el a TFC, Polák Gergő 30 méterről lőtt a jobb felsőbe, a kapus csak beleérni tudott; 0-6. Folytatta gólgazdag győzelmeinek sorát a TFC.