2024.09.16.
CímlapSportVárosi Média

Törökszentmiklósi FC – Győzelem a Mezőtúr elleni rangadón

Gergely Mátyás csapata ebben a szezonban már a bajnokság második fordulójában találkozott Mezőtúrral. Mindkét csapat győzelem után érkezett a randagóra.

A meccs elején ívelésekkel a próbálkozott a TFC, de az első lehetőség a 10. percben egy jobboldali felfutásból alakult ki, ám hiába került helyzeti előnybe Puporka, nem tudta helyzetbe hozni társát. 1 perccel később egy kifejelt labdát Héder Róbert rúgott kapura, mellé. A 17. percben Szepesi jól fedezte a labdát, majd Izsoldhoz passzolt, aki kissé kisodródva próbálta bevenni Török kapuját, sikertelenül. A 28. percben hazai szöglet után Kiss Zalán védett nagyot, majd újra neki kellett menteni. A 38. percben Héder Attila indította Izsoldot a baloldalon, ő laposan gurította középre, Szepesi jól tartotta meg, majd kilőtte a bal felsőt, 0-1. A 41. percben rövidpasszos játékkal került gólhelyzetbe a Mezőtúr, Kiss Zalánnak kellett nagyot védeni. Félidőben 0-1. A második játékrészben nagyon hamar eldőlt a mérkőzés: az 53. percben a hazai 16-os előterében sikerült labdát szerezni, Polák a 16-os oldalvonaláról a hosszún érkező Szepesit hozta helyzetbe, aki élt a lehetőséggel; 0-2. Az 55. percben Polák a félpályán szerzett labdát, Puporkához továbbította azt, jött a beadás, a hosszú oldalon pedig Szepesi, és máris 0-3. Alig két perccel később szinte megismétlődött a harmadik gól: labdaszerzés, beadás, Szepesi gól; 0-4. A 65. percben Buru jól lépett ki, és megszerezte újabb miklósi gólt; 0-5. Az 5 gólos hátrány ellenére próbálkoztak a hazaiak: a 68., a 78., majd a 83. percben is Kiss Zalán mentette meg csapatát a kapott góltól. A látottak alapján ilyen különbséggel is megérdemelten nyert Gergely Mátyás csapata.